Odwiedziny

Jak należy dbać o tatuaż
 

ŚWIEŻO WYKONANY TATUAŻ
 
 
 
1. JAK DBAĆ -
 
2.  Po upływie półtorej godziny posmarować tatuaż mascią ALANTAN PLUS". Tatuaż powinien,jak najwięcej "oddychać", 
 
 
3.   Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie gojącej się skóry w czystości.   Należy 3 razy dziennie   smarować tatuaż maścią  ALANTAN PLUS przez okres 2 tygodni.Przed każdym zabiegiem smarowania należy obowiązkowo umyć rece, nawet gdy dla oka wydają się czyste. Bakterie, jakie mogą znajdować się na dłoni, chociaż niewidoczne potrafią spowodować duże problemy podczas gojenia się tatuażu i w konsekwencji jego uszkodzenie.
 
 
4.  Podczas procesu gojenia, miejsca świeżo tatuowane nie powinny mieć bezpośredniego  kontaktu z odzieżą inną niż bawełniana. Pamiętajmy przy tym, że np.koszulka,której rękaw  zakrywa nasz nowiutki tatuaż, powinna być świeża,nienoszona od ostatniego prania.Kategorycznie nie wolno nosić odzieży wełnianej (dotyczy to glównie tatuaży na ramionach).
 
 
5.  Przez trzy dni zalecana jest abstynencja alkoholowa. Alkohol osłabia odporność organizmu, a ponadto podnosi ciśnienie, co powoduje zwiększenie krwawienia,  
utrudniającego proces gojenia.      
Nie mówiąc o zaniedbaniu pielęgnacji tatuażu, jakie często towarzyszy stanowi upojenia i  zamroczenia alkoholowego. 
 
 
6.  Podczas okresu gojenia nie wolno: - pływać lub kąpać sie w morzu lub basenie - korzystać z sauny lub solarium - wystawiać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych - drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby.
Po ok.4-5 dniach mogą zacząć pojawiać się strupki. Choć to kusi, nie należy ich odrywać i sprawdzać, czy kolor nie odejdzie ze strupem. Można się do tego przyczynić właśnie wtedy,gdy się strupy odrywa.
 
 
7.  Podczas dozwolonej kąpieli pod prysznicem należy starać się aby tatuowane miejsce nie miało kontaktu z wodą i dużą ilością mydlin. 
 
 
Wystawiać na działanie powietrza, aby przyśpieszyć gojenie.  Nie wolno pływać ani opalać się przez 6 tygodni po zabiegu. Świeży tatuaż wymaga pielęgnacji.
 
 
 
 
WAŻNE!!!
Ja osobiście zalecam co wieczór ścieranie tego , co nazbierało się w przeciągu
całego dnia {osocze ,z którego powstają strupki,kurz i inne zanieczyszczenia ) - CZYSTĄ ściereczką mokrą  dobrze wykręconą z wody i szarym mydłem - proces gojenia tatuażu jest praktycznie niezauważalny.Zabieg należy wykonywać przez ok. 10 dni.
PO ZABIEGU smarować maścią BEPANTHEN 
Dekspantenol jest bardzo dobrze wchłaniany przez skórę i metabolizowany do kwasu pantotenowego (witamina B5), który jest niezbędny do prawidłowej czynności nabłonka i skóry. Preparat działa łagodząco i przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie i chroni skórę przed nadmiernym działaniem wilgoci, zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
tatuaże wzory tatuaży Jak dbać o tatuaż gojenie tatuażu